2. - Испания
  3. Атлетико се изравни с Барса след лесна победа над Гранада

Атлетико се изравни с Барса след лесна победа над Гранада

Райо Валекано се отдалечи от зоната на изпадащите

Битката за титлата в Испания продължава с пълна сила, след като Атлетико Мадрид очаквано спечели домакинството си срещу Гранада и се изравни по точки с Барселона. „Дюшекчиите” записаха класическото 3:0 на „Висенте Калдерон” и изместиха градския си съперник Реал от втората позиция. Гранада, който няма успех в последните си шест мача, остава на 17-ото място с 30 точки, само на точка от зоната на изпадащите.

Домакините откриха резултата след точно четвърт час игра. В 15-ата минута Фернандо Торес отклони топката към Коке, който с плътен удар матира стража на гостите.

В 59-ата минута ролите се размениха. Коке пусна топката между бранителите на Гранада и Торес с техничен прехвърлящ удар покачи на 2:0.

Крайното 3:0 оформи резервата Анхел Кореа, който в 83-ата се възползва от мудността на отбраната на гостите и останал сам срещу Андрес Фернандес показа точност, слагайки точка на спора.

В друг двубой игран по същото време Райо Валекано постигна важна домакинска победа с 2:1 срещу четвъртия Виляреал.

Хави Гуера беше точен в 7-ата минута на срещата, но Виляреал стигна до изравняване в 20-ата чрез Адриан. Трите точки за домакините донесе Николас Федор с гол в 81-ата.

Райо Валекано се намира на 16-о място в класирането с 34 точки, като днешният успех е глътка свеж въздух за футболистите на Пако Хемес. Виляреал остава четвърти с 60 точки.