2. - Испания
  3. Атлетико се качи на третото място, Торес ниже асистенции

Атлетико се качи на третото място, Торес ниже асистенции

Дюшекчиите не срещнаха проблеми на "Ла Росаледа"

Атлетико (Мадрид) постигна 17-ата си победа от началото на сезона и четвърта поредна след 2:0 като гост на Малага. С голове на Коке и Филипе Луиш, дошли след асистенции на Фернандо Торес, дюшекчиите временно се изкачиха на третото място в Примера преди неделното домакинство на Севиля срещу Спортинг Хихон.

Малага бе загубил последните си две домакинства, а Атлетико нямаше поражение в последните си 6 гостувания.

Фернандо Торес свърши чудесна работа, за да може Коке да открие резултата в 26-ата минута. Хлапето се промъкна между двама, беше повален, но Коке притича и мушна в левия ъгъл.

Малага имаше повече шутове на почивката – 9-4, но изоставаше в резултата.

В 74-ата минута след поредния случай, в който дюшекчиите отнеха топката на границата на наказателното поле на съперника, Фернандо Торес пропусна.

Секунди по-късно гостите вече успяха да удвоят аванса си. Филипе Луиш вкара първия си гол от началото на сезона, като технично копна над вратаря, а асистенцията отново бе на Торес.

До края Малага доминираше. Йоренте засече корнер с глава, но прати в аут, а няколко удари бяха спасени с вещина от Ян Облак. Най-доброто положение се откри пред Сандро, който остана сам срещу вратаря.