2. - Испания
  3. Атлетико се справи с Осасуна с два гола в рамките на 80 секунди (ВИДЕО)

Атлетико се справи с Осасуна с два гола в рамките на 80 секунди (ВИДЕО)

Домакините изпускат дузпа при 0:0

Отборът на Атлетико Мадрид сложи край на серията си от две последователни поражения, след като победи с 3:0 като гост Осасуна в мач от испанското футболно първенство. Първите две попадения паднаха в рамките на 80 секунди малко преди почивката, а крайният резултат бе оформен в последната минута на редовното време

Всичко по-интересно в мача в Памплона се случи през първото полувреме. В 14-ата минута домакините от Осасуна получиха право да изпълнят дузпа, но ударът на Роберто Торес бе отразен от Ян Облак. Атлетико нанесе своя удар в 36-ата минута, когато Диего Годин отбеляза с удар с глава след центриране от корнер. Още в следващата атака "дюшекчиите" удвоиха аванса си. Кевин Гамейро бе изведен зад гърба на отбраната на Осасуна, напредна и с хладнокръвен удар направи резултата 2:0. В 90-ата минута Яник Ферейра Караско оформи крайното 3:0.

С победата Атлетико събра 24 точки и излезе на четвърто място в класирането, докато Осасуна остава на 19-а позиция с едва 7 пункта.