2. - Испания
  3. Атлетико си подпечата среброто с минимална победа

Атлетико си подпечата среброто с минимална победа

"Дюшекчиите" вече могат да насочат силите си изцяло към финала на Лига Европа

Минимална победа с 1:0 над Хетафе осигури на Атлетико Мадрид второто място в крайното класиране на Ла Лига. Коке отбеляза още в 8-ата минута за "дюшекчиите", а четвърт час преди края Ян Облак спаси дузпа, изпълнена от Файсал Фажир.

Атлетико има аванс от 6 точки и мач повече от Реал Мадрид, но няма как да бъде изместен от "белите". В последния кръг "лос рохибланкос" приемат Ейбар, а преди това им предстои мачът на сезона - финала в Лига Европа срещу Олимпик Марсилия.

Футболистите на Чоло Симеоне започнаха силно и поведоха още в 8-ата минута. Атаката се разви по десния фланг и премина през Хуанфран, който намери Гризман. Французинът елегантно овладя и продължи към Коке, а неговият диагонален удар прати топката в далечния ъгъл на вратата.
До края на полувремето Коща можеше да отбележи втори гол, но си поведе силно топката и провали атаката на своя отбор.
След подновяването на играта Симеоне реши все пак да запази силите на Гризман и Диего Коща, като ги смени с Фернандо Торес и Кевин Гамейро. Французинът бързо попадна в центъра на събитията и отправи интерес удар от въздуха, но топката мина покрай гредата.

В 69-ата минута напусна и голмайсторът Коке, а мястото му зае Анхел Корея. Атлетико вече разчиташе изцяло на контри, а домакините бяха принудени да рискуват, защото Севиля изравни на Бетис и това означаваше, че Хетафе е на 3 точки от зона "Лига Европа".

В добавеното време се стигна до едно голямо разбъркване пред вратата на Облак, но защитниците на гостите се справиха и топката беше изчистена.