2. - Испания
  3. Атлетико срази Гранада и после изпусна две дузпи за две минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико срази Гранада и после изпусна две дузпи за две минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Караско отбеляза два гола, а Салваторе Сиригу хвана две дузпи в края

Атлетико Мадрид не се затрудни срещу последния Осасуна и спечели с 3:0 пред над 44 000 зрители на „Висенте Калдерон” в 32-ия кръг на Ла Лига. Два гола за успеха реализира белгийското крило Яник-Ферейра Караско. Атлетико изпусна по невероятен начин две дузпи за две минути в края и „дюшекчиите” имат вече 6 пропилени дузпи този сезон.

Караско откри резултата в 30-ата минута, когато получи пас от Давид Луис, финтира съперник и пред дъгата на наказателното поле насочи мощно с десния крак в долния ляв ъгъл.

55 секунди след подновяването на играта след почивката Нико Гайтан центрира идеално отдясно на втора греда зад последния защитник за Караско, който с глава отблизо удвои.

Анхел Кореа умно продължи наляво в наказателното поле за Филипе Луис в 61-ата минута и левият бек с вътрешен фалц насочи в далечния десен ъгъл за 3:0.

Забравеният от Диего Симеоне Алесио Черчи влезе в игра в Примера за първи път от две години и половина в 76-ата минута на мястото на Гайтан.

Хубавата победа на Атлетико остави горчив вкус в края заради две пропуснати дузпи за две минути. Кореа спечели дузпа в 88-ата минута и Караско тръгна да прави хеттрик, но Салваторе Сиригу спаси. Атлетико веднага получи нова дузпа за игра с ръка на Мигел де лас Куевас. Томас Партей този път застана на бялата точка, но Сиригу отново спаси, а исканията на феновете на домакините Черчи да бие някоя от дузпите останаха нечути.

Тимът на Диего Симеоне е трети с 65 точки, с 4 зад Барселона и с 4 пред Севиля, които са с мач по-малко. Осасуна е последен с 10 точки под спасителната зона и изпадането е въпрос на време.