2. - Испания
  3. Атлетико вижда как титлата изчезва в далечината (ВИДЕО)

Атлетико вижда как титлата изчезва в далечината (ВИДЕО)

Севиля изпусна шампиона за 0:0 на "Рамон Санчес Писхуан"

Надеждите на Атлетико Мадрид да защити титлата в Примера дивисион бавно се изпаряват след 0:0 в гостуването на Севиля в 25-ия кръг.

Севиля игра по-добре през целия мач на „Рамон Санчес Писхуан” и може да съжалява, че не спечели. Ремито остави андалусийците на 7 точки зад 4-ия в таблицата Валенсия, докато Атлетико  е на 5 точки зад Барселона и на 6 зад лидера Реал Мадрид, който може да се откъсне на 9 при успех над Виляреал у дома.

Домакините искаха дузпа още в 5-ата минута за сблъсък между Хуанфран и Витоло при една контра, но сигнал от съдията не последва. Първият удар дойде едва в 14-ата минута, когато Карлос Бака напредна между Годин и Миранда, за да шутира и Моя се справи без особени проблеми. Видал размина Гамес, после и Годин и след рикошет от Тиаго на Моя отново се наложи да спасява.

Атлетико продължи да проспива мача и имаше късмет в 28-ата минута, когато Банега центрира и Ибора засече със сетни усилия, за да нацели гредата.

Втората част започна с 4 жълти картона, а Банега центрира от пряк свободен удар и Моя пак беше на място, за да спаси.

Фернандо Торес замени Арда Туран преди да е изминал час игра и веднага финтира Арибас, за да намери Гризман, ала французинът не успя да запази равновесие и стреля безобидно. После Торес сам стреля, но твърде леко и Рико лови.

До края никой от двата отбора не стигна до чисто положение за гол и двете нули си останаха да светят на „Рамон Санчес Писхуан”.

Атлетико има 54 точки на трето място, а Севиля е пети с 46.