2. - Испания
  3. Aтлетико вкара 4 на Сантандер в Испания

Aтлетико вкара 4 на Сантандер в Испания

Убедителна победа с 4:1 постигна тимът на Атлетико (Мадрид) над Расинг Сантандер в испанската Лига BBVA. Двубоят се игра на „Висенте Калдерон” в Мадрид.

Убедителна победа с 4:1 постигна тимът на Атлетико (Мадрид) над Расинг Сантандер в испанската Лига BBVA. Двубоят се игра на „Висенте Калдерон” в Мадрид, a за разлика от срещата срещу ПСВ (Айндховен) през седмицата от Шампионската лига на трибуните имаше зрители, които видяха головото шоу на "дюшекчиите".

Срещата започна отлично за Сантандер и Мохамед Чите от дузпа откри резултата след 7 минути игра. В 21-ата Шимао Саброса отправи много добър изстрел извън границата на наказателното поле и не остави шанс на вратаря Антонио Тоно за 1:1. В 31-ата минута главният съдия Медина Канталехо изгони от игра Сезар Наваро и гостите останаха с 10 човека на терена. Последва гол на Серхио Агуеро за 2:1, а в края на мача се развихри и Диего Форлан. Уругвайският голмайстор вкара трети гол във вратата на Тоно в 78-ата минута, а три по-късно оформи крайното 4:1.

След тази победа Атлетико заема 6-а позиция в класирането с 21 точки, а Сантандер са 13-и с 15.