2. - Испания
  3. Атлетико записа първа победа (ВИДЕО)

Атлетико записа първа победа (ВИДЕО)

Шампионите оцеляха срещу новака Ейбар

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) постигна първа победа този сезон, след като надигра гостуващия Ейбар с 2:1 на своя „Висенте Калдерон”. Баските се представиха много достойно и можеха да измъкнат точката накрая и да оставят „дюшекчийте” с едва 2 от 2 мача, след като в началото на седмицата Райо Валекано им извъртя 0:0.

Всички голове паднаха през първото полувреме.

Домакините откриха своята сметка през този сезон в 11-ата минута, когато Миранда беше оставен да засече с глава центриране от корнер на Коке.

Новото попълнение от Байерн (Мюнхен) Марио Манджукич удвои преднината на Атлетико в 26-ата минута. Той се възползва от центриране на Габи от свободен удар и забоде топката с глава в далечния ъгъл.

Друго ново попълнение в тима на Диего Симеоне – Антоан Гризман пропусна чисто положение след това.

10 минути преди почивката новакът Ейбар намали чрез Абрахам, който изпрати топката с фалцов удар извън наказателното поле в горния ъгъл.

Атлетико можеше да си върне двата гола аванс преди паузата, но вратарят на Ейбар спаси опит на Раул Гарсия.

В началото на второто полувреме липсваха интересните ситуации, като Ейбар имаше игрово преимущество, но застрашаваше вратата на Атлетико само със статични положения.

В 75-ата минута Енеко Боведа посрещна центриране на Гранде Хави Лара в наказателното поле, но ударът му с глава не успя причини неприятности за Мигел Анхел Моя.

Две минути преди края Диего Симеоне изтръпна. Диего Годин се размина с извеждащо подаване, Анхел стреля, но покрай гредата в аут и пълният комплект точки остана в Мадрид.