2. - Испания
  3. Барса победи лесно Рекреативо с 2:0

Барса победи лесно Рекреативо с 2:0

Барселона постигна поредната победа в шампионата на Испания, след като този път жертвата бе Рекреативо. Каталунците победиха с 2:0, но се забеляза, че в първите минути не действаха особено адекватно на терена. Пред Меси се откриха две възможности през първата част, но той ги пропусна. През второто полувреме определено Барса успя да намери себе си и показа част от нужния потенциал.

Барселона постигна поредната победа в шампионата на Испания, след като този път жертвата бе Рекреативо. Каталунците победиха с 2:0, но се забеляза, че в първите минути не действаха особено адекватно на терена.

Пред Меси се откриха две възможности през първата част, но той ги пропусна. През второто полувреме определено Барса успя да намери себе си и показа част от нужния потенциал.

В 52-ата минута Даниел Алвеш изпълни заучено статично положение и подаде покрай стената на Меси, който се измъкна и остана сам срещу вратаря на Рекреативо. Аржентинецът бе безпощаден в удара си и заби кълбото в горния ляв ъгъл.

Пет минути преди края мачът свърши. Тиери Анри центрира в наказателното поле, Ето'О намери топката от въздуха към Сейду Кейта, който добави топката във вратата.

С победата си Барселона продължава да води убедително в класирането. Каталунците имат 28 точки, пред Виляреал 25 и Валенсия и Реал М с по 23.