2. - Испания
  3. Барселона победи Леванте в рекорден мач за Шави (видео)

Барселона победи Леванте в рекорден мач за Шави (видео)

Каталунците спечелиха с 2:1 без Меси, Пуйол и Пике

Без да се напъва особено Барселона победи гостуващия отбор на Леванте с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Примера. И двата гола за домакините отбеляза Педро Родригес (47’, 59’), като и на двата пъти асистент бе Дани Алвеш. В 80-ата минута Стуани намали на 2:1 след хубав удар от воле.

Каталунците излязоха на "Камп Ноу" без трима от основните си футболисти. Това бяха - Пуйол, който е контузен, наказаният Пике и Лео Меси, на когото бе дадена почивка, след завръщането му вчера от Аржентина.

Вечерта обаче бе по-специална за Шави Ернандес, за когото това бе мач номер 549 със синьо-червената фланелка. По този начин той изравни рекорда на Мигели по участия в мачове на каталунците.

Барселона започна в типичния си стил с много подавания по целия терен и смазващо владение на топката. На моменти статистиката отчиташе 80% владение на кълбото в полза на каталунците.

Въпреки това обаче първото чисто положение се откри пред гостите, когато в 16-ата минута Рафа Жордан пропиля отлична възможност за откриване на резултата. След неточно изчистване на топката от страна на Валдес, кълбото попадна в Жордан, който от близко разстояние стреля право в стражa на домакините.

В следващите минути, до края на полувремето, шампионът на Испания имаше няколко много добри положения за гол, пропиляни от Къркич, Вия и Шави.

Така се стигна до 47-ата минута, когато Педро Родригес откри резултата. Нахлулият отдясно, в наказателното поле на гостите, Дани Алвеш на три пъти замахваше и лъжеше съперниците си, след което подаде към Педро и той не сбърка за 1:0.

В 59-ата минута двамата повториха упражнението. Отново Алвеш подаде отдясно към Педро и той с много силен шут от границата на наказателното поле се разписа в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Мануел. Това бе 8-и негов гол от началото на сезона и втори в мача.

Малко по-късно Давид Вия можеше да направи резултата класически след хубаво извеждащо подаване на Тиаго, но прехвърлящият му удар срещна напречната греда.

Гостите от Леванте стигнаха до почетно попадение, десет минути преди края, чрез една от редките си контраатаки. Валдо нахлу отдясно и центрира към Стуани, който отбеляза много красив гол от воле.

Попадението остави интригата жива до края на мача, но гостите не успяха да стигнат до нещо повече. Така Барселона записа 11-ия си пореден успех в Примера дивисион и се откъсва на 5 точки пред Реал преди утрешното гостуване на „Белия балет” на Хетафе.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1