2. - Испания
  3. Барселона потопи „жълтата подводница” и дръпна с 10 точки

Барселона потопи „жълтата подводница” и дръпна с 10 точки

Испанскиият гранд Барселона постигна много ценен успех като гост на Виляреал. Каталунците победиха с 2:1, като по този начин водят убедително в класирането на Примера. Срещата започна равностойно, като и двата състава имаха опасни положения. Треньорът на Виляреал Мануел Пелегрини бе наредил състава си по много добър начин, като възпитаниците на Гуаридиола трудно намираха път към вратата на домакините, въпреки огромното си превъзходство във владеенето на топката. Най-големите опасности бяха предизвикани от Лионел Меси и Тиери Анри. Въпреки добрите възможности първата част завърши наравно 0:0.

Испанскиият гранд Барселона постигна много ценен успех като гост на Виляреал. Каталунците победиха с 2:1, като по този начин водят убедително в класирането на Примера.

Второто полувреме започна много бурно, като Кани откри резултата в 47-ата минута за радост на 40-те хиляди на стадиона. Той прехвърли елегантно Валдес, за да направи резултата 1:0. Веднага след попадението играчите на Барса действаха като ужелени, като натикаха „жълтата подводница” в наказателното поле. Опасни удари на Ето’о и Анри бяха спасени с вещина от Диего Лопес. В 54-та минута след центриране от дясно Сейду Кейта надскочи защитниците на Виляреал като прати топката в мрежата за 1:1. След попадението ситуацията на терена се успокои, като отново Барселона бе отбора, който владееше събитията на терена. В 66-ата минута Тиери Анри засече ценстриране на Шави Ернандес, за да изведе каталунците напред в резултата – 2:1. След попадението играта се изравни, като Виляреал на няколко пъти можеха да попарят Виктор Валдес. В 74-ата минута защитникът Жерар Пике извърши нарушение, за което получи втори жълт и съответно червен картон. По този начин той остави своите съотборници с човек по-малко 20 минути преди последния съдийски сигнал. В последните 10 минути каталунците се прибраха, като на мястото на Анри и Ето’о се появиха Касерес и Хлеб. Барселона удържаше резултата, но много сериозни пропуски направиха Ибагаса, Касорла и Ернандес.

Така след този мач Барселона е лидер с 41 точки, пред Севиля с 31, Атлетико Мадрид с 30, Валенсия с 30, Реал Мадрид 29, Виляреал 29.