2. - Испания
  3. Бетис и Ла Коруня с победи, Атлетико с равенство

Бетис и Ла Коруня с победи, Атлетико с равенство

Отборът на Бетис победи 4:2 при гостуването си на Нумансия в среща от 10-ия кръг на испанската лига BBVA. Домакините от Нумансия откриха резултата в 28-ата минута чрез Хавиер Гонсалес дел Пинто. Ачиле Емана изравни в 34-ата реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Павоне

Отборът на Бетис победи 4:2 при гостуването си на Нумансия в среща от 10-ия кръг на испанската лига BBVA. Домакините от Нумансия откриха резултата в 28-ата минута чрез Хавиер Гонсалес дел Пинто. Ачиле Емана изравни в 34-ата реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Павоне. В даденото от съдията продължение Бетис нанесе своя удар. Вега центрира към Хуанито и той с глава направи 2:1. В следващата атака Мехмет Аурелио с хубав удар извън наказателното поле направи 3:1. Нумансия се върна в мача след 56 минути игра, когато Хосе Хавиер Баркеро се възползва от отлична бърза атака на Бараса Керо. Бразилецът с турски паспорт Аурелио оформи крайното 4:2 в 85-ата минута.

Депортиво Ла Коруня спечели минимално с 1:0 у дома срещу Еспаньол, а единствения гол падна в 37-ата минута след красиво изпълнение на Гуардадо. Двубоят се игра на "Риасор" пред 15 00 зрители. След постигнатите три точки  Депортиво са 6-и в класирането, докато Еспаньол заемат 11-ата позиция..

Отборът на Атлетико Мадрид стигна до 0:0 като гост на Осасуна. Двата тима си разделиха по едно полувреме и заслужено завършиха реми. Осасуна създаде повече чисти положения до почивката. В 19-ата минута бе отсъдена дузпа за Осасуна след нарушение на Перниа, но ударът Портийо бе спасен от Купе. През втората част гостите от Мадрид се опитаха да стигнат до трите точки, но с пропуски се отличи резервата Диего Форлан. Така тимът на Атлетико вече е 7-и в подреждането с 14 точки, а съставът на Осасуна е на последното 20-о с 5.