2. - Испания
  3. Бетис изуми Барса с Меси и Шави (видео)

Бетис изуми Барса с Меси и Шави (видео)

Домакините от Севиля се наложиха с 3:1 въпреки, че Пеп Гуардиола разчиташе на титулярите си

Отборът на Бетис победи с 3:1 тима на Барселона в мач - реванш от турнира за Купата на Краля в Испания. Домакините излязоха с пасив от 0:5 от предния мач, но не бяха загубили вяра във възможностите си. Все пак славната победа с 3:1 над титулярния състав на Барса не стигна на севилци и каталунците продължават на полуфиналите, където ще срещнат Алмерия, който по-рано днес отстрани Депортиво (Ла Коруня).

Двубоят започна страхотно за домакините, които  поведоха още във втората минута чрез Хорхе Молина. Две минути по-късно Шави Ернандес се опита да отговори подобаващо, но ударът му мина покрай вратата на Бетис. Впечатление на всички направи фактът, че наставникът на Барса Пеп Гуардиола излезе с по-голямата част от титулярите си, въпреки че в първия мач с Бетис спечели с 5:0.

В 7-та минута за учудване на всички резултатът стана 2:0. Отново Хорхе Молина вкара за радост на публиката на стадион „Мануел Руиз де Лопера”. Асистенция на Молина направи Езекиел Калвенте.

В 14-та минута Сейду Кейта стреля от средна дистанция, но без успех. Пет минути по-късно новото попълнение на каталунците Ибрахим Афелай опита да застраши вратата на севилци, но изстреляната топка мина покрай вратата.

В 27-та минута звездата на гостите Меси също опита неуспешен удар по посока противниковата врата. Четири минути по-късно Салва Севиля от домакините получи възможност за шут, но коженото кълбо бе блокирано от бранител от футболистите на Гуардиола.

В 38-та минута логичното се случи и Барселона вкара. Автор на попадението, не беше изненада за никого, бе Лионел Меси. Все пак Бетис продължи да изумява съперника си и вкара трети гол в последната минута на първото полувреме. Автор на гола стана Арсу. Резултатът до края на първата част остана непроменен и футболистите на двата отбора се прибраха да почиват при резултат 3:1 в полза на домакините от Севиля.

Вторите 45 минути започнаха с по-активна игра за гостите и в 54-та минута Барса получи дузпа. Зад топката застана аржентинеца Меси, но изумявайки всички, той пропусна от бялата точка. Все пак Барселона продължи да атакува, но удар на Боян Къркич в 58-та минута не срещна целта.

В 67-та минута Начо Перес от домакините щеше да вгорчи живота на каталунците и след добър удар, но недостатъчно късмет, уцели гредата зад титуляра в този мач Пинто.

В следващите минути каталунците успокоиха играта и в своя стил владееха чрез много подавания в центъра и много пасове по широчината на терена. В 83-та минута Адриано опита да застраши вратата на Бетис със нелош удар, но топката срещна тялото на противников бранител. Така резултатът остана непроменен и с общ резултат 6:3 в полза на Барса, каталунците продължават напред.

Бетис – Барселона 3:1