2. - Испания
  3. Бетис надви Алмерия и вече диша спокойно

Бетис надви Алмерия и вече диша спокойно

Отборът на Бетис постигна ценна победа с 2:0 над Алмерия в среща от 36-ия кръг на испанската лига BBVA. Гостите останаха с човек по-малко на терена още през първото полувреме и това донякъде улесни задачата на домакините, които вече се отдалечиха от опасната зона.

Бившият футболист на Ливърпул Марк Гонсалес изведе Бетис напред в резултата още в 5-ата минута, след като засече с глава центриране от дясно – 1:0. В 20-ата минута Чико от състава на Алмерия получи директен червен картон за грубо нарушение и остави своя тим с човек по-малко. Крайното 2:0 оформи Арсу в 65-ата минута със страхотен удар с десния крак извън наказателното поле, който остави безпомощен стража на гостите Алвеш.

Така с този успех Бетис вече има заветните 40 точки и заема 15-ото място, на 3 точки от опасната зона. Алмерия пък се смъкна на 10-а позиция с 46 точки.