2. - Испания
  3. Бетис успя да свали Барселона на земята - равенство 2:2

Бетис успя да свали Барселона на земята - равенство 2:2

Отборите на Бетис и Барселона завършиха наравно 2:2 в мач от 23-ия кръг на Примера. Домакините от Севиля затрудниха максимално своите противници, като успяха да поведат с 2:0, но благодарение на своя голмайстор Самуел Ето'о каталунците достигнаха до точката.

Първата част започна равностойно, като домакините от Андалусия се опитваха да се противопоставят на лидера в класирането. Опасни удари на Оливейра и Марк Гонзалес само загатнаха какво може да се случи в бъдеще. Първото попадение по отбелязано в 18-ата минута, когато Мели с чудесен удар с глава оплете кълбото пред погледа на шашнатия и безпомощен Валдес. Хосеп Гуардиола не реагира, видимо спокоен, че неговите момчета ще успеят да реагират. В 24-ата минута Марк Гонзалес направи резултата 2:0 след като центриране на Гарсия прехвърли цялата отбрана на "каталунците" и чилиецът се оказа сам срещу Валдес и с чудесен удар прати топката в очертанията на вратата. Веднага след гола, гостите, видимо притеснени от ситуацията заиграха по начина по който го правигха в последните си 10 срещи. Те започнаха да налагат своето преимущество и да градят все по-опасни атаки към вратата на Рикардо. В 44-ата минута Андрес Иниеста в един от многобройните си пробиви навърза 3-ма защитници и бе фаулиран. Реферът не се поколеба и показа жълт картон на Емана. Зад топката застана Самуел Ето'о, който стреля, но вратарят Рикардо успя да отрази ударът му. При добавката обаче камерунецът бе точен и намали на 2:1. При този резултата завърши и полувремето.

Втората част започна с натиск на Барселона, които видимо бяха понесли доста навиквания в съблекалнята. Даниел Алвеш и Андрес Иниеста правиха чудеса по лявото и дясното крило, но центриранията им бяха лесно разгадаеми от домакините. Пеп Гуардиола се принуди да вкара в игра златния си жокер през този сезон - Лионел Меси. Той се появи в игра, заедно с французина Тиери Анри, като след появата им играта на Барса стана още по-нападателна. Аржентинецът обаче видимо не желаеше да поема инициатива, като само подаваше топката, без да прави така характерните за него пробиви. Тиери Анри се стремеше да центрира топката, като това не затрудняваше Рикардо. Опасностите за Бетис идваха тогава, когато "блаугранас" свали топката на земята. Множествата прострелни подавания по ширината на терена, поставиха защитата на "бяло-зелените" в ситуация шах. Шави, Иниеста и Ето'о направиха няколко много добри разигравания, като при едно от тях Саму се освободи от опеката на персоналния си пазач, но стреля покрай гредата. Гуардиола прибягна и към пускането на младия Боян Къркич, който заигра на мястото на пасивния Меси. "Гаучото" застана редом до Ето'о на върха на атаката и по този начин Барса атакуваше вече с цели четирима нападатели. Неизбежното се случи в 84-ата минута. След като Рикардо бе направил цели 10 спасявания, не успя да спаси удара на Самуел Ето'о. Камерунецът пое топката в наказателното поле, гърдира я отлично обърна се и със страховит шут препарира португалския страж. По този начин африканският нападател на Барселона вече има цели 22 попадения от началото на сезона. До края на Барса не успя да материализира огромния си превез и срещата завърши наравно - 2:2.

Бетис - Барселона 2:2

(1-0) Мели 18'

(2-0) Гонзалес 24'

(2-1) Ето'о 45'+

(2-2) Ето'о 84'