2. - Испания
  3. Без изненада - Атлетико (М.) победи Елче (ВИДЕО)

Без изненада - Атлетико (М.) победи Елче (ВИДЕО)

Испанският шампион се поздрави след 2:0

Атлетико (Мадрид) постигна трета поредна победа в Пример дивисион в двубой от 14-ия кръг на първенството. Действащият шампион се поздрави след 2:0 като гост и временно излезе на второто място на точка от Барселона.

Мачът започна отлично за гостите, които откриха резултата в 16-ата минута. След добра отборна комбинация Арда Туран изведе Хосе Мария Хименес в наказателното поле, защитникът пое топката, след което с мощен удар реализира в горния ляв ъгъл.

До края на първата част действията се развиваха предимно в средата на терена и опасностите пред двете врати почти липсваха.

Още в началото на второто полувреме обаче Атлетико удвои преднината си. Този път в прегръдките на своите съотборници попадна Марио Манджукич. Хърватинът се възползва от перфектен извеждащ пас на Габи, надбяга бранителите на Елче, влезе в наказателното поле и с отличен изстрел в долния десен ъгъл не остави никакви шансове на вратаря Титон.