2. - Испания
  3. Без Мартин Петров, Еспаньол тресна Атлетик (Б) с 4:0 на „Сан Мамес” (видео)

Без Мартин Петров, Еспаньол тресна Атлетик (Б) с 4:0 на „Сан Мамес” (видео)

Каталунците записаха 4-та победа в 5 мача и дръпнаха с 8 точки пред опасната зона

Еспаньол записа 4-ти успех в последните си 5 мача, след като разгроми Атлетик (Билбао) с 4:0 насред „Сан Мамес” в 23-ия кръг на Ла Лига. Мартин Петров остана на пейката и не се появи в игра, а успехът отдалечи каталунците на цели 8 точки пред зоната на изпадащите.

Еспаньол записа едва втория си успех като гост през сезона и изпревари в таблицата днешния си съперник.

Шимао центрира и мексиканският бранител Ектор Морено даде аванс на гостите в 28-ата минута.

На почивката баските все още имаха надежди, но те бяха направени на пух и прах за две минути малко преди да изтече час игра.

Плеймейкърът на Еспаньол Виктор Алварес даде две асистенции за Санчес и Стуани в 57-ата и 58-ата минута, като така преднината на гостите стана класическа.

Французинът Лапорт, който бе единственият играч на баските, който не е испанец, направи дузпа в 74-ата минута. Вратарят Ираисос хвана удара на Верду, но Верду успя да го преодолее при добавката за крайното 0:4, което доведе до освирквания сред 29 200 души в „Катедралата”.

Атлетик Билбао вече е 15-ти с 26 точки, а Еспаньол се придвижи напред до 13-то място с 28.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)