2. - Испания
  3. Еспаньол отвя Малага, Севиля надигра Нумансия с лекота

Еспаньол отвя Малага, Севиля надигра Нумансия с лекота

Отборът на Еспаньол продължи победната си серия в испанската лига BBVA. В среща от последния, 38-и кръг на Примера, каталунците надиграха у дома тима на Малага с класическото 3:0. Срещата нямаше значение за нито един от двата отбора, но изглежда е била много важна за капитана на Еспаньол Раул Тамудо, който отбеляза и трите попадения за своя отбор.

Още в 5-ата минута Тамудо изведе домакините напред, след като се озова на чиста позиция и с хубав удар с десния крак от границата на малкото наказателно поле разстреля стража на гостите. В самия край на първата част капитанът на каталунците излезе сам срещу вратаря на Малага, преодоля го и прати топката в опразнената врата за 2:0. В 56-ата минута Тамудо реализира отсъдената дузпа за неговия отбор за крайното 3:0, с което оформи своя хеттрик в мача.

Така с тази победа Еспаньол завършва сезона в първата половина на таблицата, на 10-о място с 47 точки – нещо, което изглеждаше напълно невероятно на зимната пауза, когато Еспаньол заемаше последното място. Малага пък завърши един от най-успешните си сезони на 8-о място с 55 точки.

В друг мач от кръга вече осигурилият си третото място тим на Севиля победи с лекота изпадналия Нумансия с 2:0. Головете за севилци бяха дело на Арментерос и автогол на Морено в последните 2 минути на срещата.