2. - Испания
  3. Еспаньол победи Атлетик Билбао с 1:0 и записа пета поредна домакинска победа

Еспаньол победи Атлетик Билбао с 1:0 и записа пета поредна домакинска победа

Еспаньол регистрира пети пореден домакински успех, след като победи Атлетик Билбао с 1:0 в мач от 36-я кръг в испанската Примера Дивисион. Домакините бяха по-добрия отбор на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

Еспаньол започна по-активно срещата и още във втората минута бе регистриран първият удар във вратата на Атлетик Билбао. Луис Гарсия стреля, но топката се отклони в играч на гостите и излезе в ъглов удар. До края на полувремето и двата отбора отправиха по няколко опасни изстрела, но до гол не се стигна и почивката дойде при резултат 0:0.

Второто полувреме започна с натиск на Еспаньол, но Атлетик Билбао имаше възможност да открие резултата след опасен изстрел с глава на Фернандо Йоренте в 52-ата минута, който обаче бе отразен отлично от вратаря на домакините Карлос Камени. Стигна се до 67-ата минута, когато Карлос Гурпеги извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на Еспаньол. Зад топката застана Луис Гарсия и след чудесно изпълнение откри резултата в полза на своя тим. В последните минути на мача действията на терена се развиваха предимно в половината на Еспаньол, но Атлетик Билбао така и не достигна до попадение и срещата завърши при резултат 1:0 в полза на Еспаньол.

След този успех домакините се намират на 14-ата позиция с актив от 41 точки, а Атлетик Билбао е 11-ти с 44.