2. - Испания
  3. Еспаньол постигна ценна победа в битката за спасение - 3:1 срещу Депортиво Ла Коруня

Тимът на Еспаньол постигна много ценна победа и продължава да води битка за оставането си в Примера. Момчетата от Барселона надиграха тима на Депортиво Ла Коруня с 3:1, след голове на Алонсо (13’), Де ла Пеня (40’) и автогол на Лопо (90’). Почетното попадение бе дело на Ласад (43’).

Тимът на Еспаньол постигна много ценна победа и продължава да води битка за оставането си в Примера. Момчетата от Барселона надиграха тима на Депортиво Ла Коруня с 3:1, след голове на Алонсо (13’), Де ла Пеня (40’) и автогол на Лопо (90’). Почетното попадение бе дело на Ласад (43’).

Срещата започна с подчертан домакински натиск, като момчетата на Почетино успяха да открият резултата в 13-ата минута. Иван Алонсо с чудесно изпълнение взриви олимпийския стадион „Монтжуик”. В 40-ата минута Де ла Пеня отбеляза второ попадение, за радост на всички фенове на тима от Каталуния. Само три минути трая аванса на Еспаньол, тъй като Ласад успя да намали резултата в 43-ата минута. Играчът на „Супер Депор” успя със страхотен удар да простреля стража на Еспаньол Камени.

През втората част момчетата на Почетино отново бяха по-дейни, но и мислеха за своята защита, тъй като трите точки бяха много важни за „синьо-бялата” част на Каталуния. Всичко бе решено в 90-ата минута, когато Лопо от гостите си отбеляза автогол за 3:1.

Така след тази победа играчите на Еспаньол се намират на последното 20-то място с актив от 25 точкик, докато Депортиво се намират на 8-мо място с 43 точки.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1