2. - Испания
  3. Еспаньол прегази и Алмерия, Рекре потъна след 0:1 от Сантандер

Еспаньол прегази и Алмерия, Рекре потъна след 0:1 от Сантандер

Отборът на Еспаньол продължи с отличното си представяне в Примера Дивисон. Този път каталунците отупаха като гост тима на Алмерия с класическото 3:0 и вече и на теория се спаси от изпадане. Срещата от 37-ия кръг на испанския шампионат премина изцяло под диктовката на Еспаньол.

Иван Алонсо даде преднина на гостите още в 26-ата минута, след като се възползва от хубав пас на Нене. Отново Алонсо бе точен в 73-ата минута от близко разстояние, а крайното 0:3 оформи Короминас минута преди края на мача.

Така с този успех Еспаньол вече е на 12-о място и има 45 точки, на 5 от зоната на изпадащите, само кръг преди края. Мисията е изпълнена – каталунците остават в елита. Алмерия пък остава на 10-о място с 46 точки.

В друг мач от кръга Расинг Сантандер успя да победи тима на Рекреативо като гост с минималното 1:0. Единственото попадение бе дело на сръбския нападател на Расинг Никола Жигич, който се възползва от хубав пас на Йонатан и с точен удар матира стража на домакините.

Този гол се оказа пагубен за Рекре. Тимът остава последен, на 5 точки от спасителното 17-о място, едва един кръг преди края. Вече и на теория отборът на Рекреативо изпадна в Сегунда. Расинг пък се изкачи на 11-о място с 45 точки в актива си и вече може да диша спокойно, защото със сигурност ще бъде част от елита и догодина.