2. - Испания
  3. Еспаньол заслужи точка на "Местая" - 2:2 (ВИДЕО)

Еспаньол заслужи точка на "Местая" - 2:2 (ВИДЕО)

4 гола за едно полувреме оставиха Валенсия на точка зад каталунците в Ла Лига

Еспаньол спечели точка на „Местая” след 2:2 в гостуването на Валенсия в 21-ия кръг на Примера дивисион и остана с точка пред „прилепите” в таблицата. И четирите попадения паднаха през първата част, която предложи страхотен атакуващ футбол.

Изумителните изпълнения започнаха още в третата минута. Колумбиецът Джон Кордоба се пребори за топката с глава, Серхио Гарсия овладя и му върна отлично с петичка по земя, Кордоба направи финт и с мощен шут прониза десния ъгъл за 1:0 в полза на гостите от Каталуния.

Преднината се задържа само 4 минути. Отличен пас изведе двама играчи на Валенсия, Хонас спря за Пако Алкасер и младокът отблизо изравни – 1:1 след 7 минути игра. В 32-ата минута Пиати центрира от корнер и Хонас мощно засече с глава за 2:1 и пълен обрат на „Местая”.

В последната минута на първата част Жереми Матийо направи дузпа и Серхио Гарсия изравни – 2:2.
След почивката Валенсия натисна за победен гол, а Еспаньол чакаше на контра, ала нови голове не паднаха и ремито се запази.

Еспаньол е осми с 26 точки, Валенсия е плътно зад „папагалчетата” с точка по-малко.