2. - Испания
  3. Ейбар остава в играта за оцеляване в испанския елит (ВИДЕО)

Ейбар остава в играта за оцеляване в испанския елит (ВИДЕО)

Тимът победи с класическото 3:0 Алавес

Ейбар запази живи шансовете си за спасение в испанската Ла Лига, след като записа едва петата си победа в първенството през настоящия сезон. Тимът се наложи с категоричното 3:0 над госта си Депортиво Алавес, в сблъсък от 34-ия кръг. И трите попадения бяха дело на Кике (3’, 50’, 59’), който почти сам опустоши тима на Хави Кайеха.

Домакините поведоха още в 3-ата минута, когато топката бе пратена към Кике в наказателното поле, а той пое топката и с няколко движения се освободи брилянтно, за да се разпише. Положението бе прегледано с ВАР поради съмнения за игра с ръка, но в крайна сметка бе зачетено.

Пет минути след почивката играчите на Хосе Луис Мендилибар вече бяха с 2 гола преднина, след като добро центриране намери отново Кике в наказателното поле, а той не малък ъгъл стреля силно под горната греда и не остави шансове на стража на гостите.

В 59-ата минута отново звездата на срещата пое добър пас към него в наказателното поле и освобождавайки се отново намери десния горен ъгъл, за да оформи своя хеттрик и класическата победа за своя тим.

Така Ейбар остава на финалната права в борбата за запазване на елитния си статут и през следващия сезон. Алавес все още разполага с 5 точки повече от днешния си опонент.

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)