2. - Испания
  3. Форлан върна надеждите на Атлетико за Шампионската лига

Форлан върна надеждите на Атлетико за Шампионската лига

Отборът на Атлетико Мадрид записа важна победа с 2:0 при гостуването си на Бетис в последния мач от 34-ия кръг на испанската лига BBVA. Уругвайският стрелец на "дюшекчиите" Диего Форлан вкара и двата гола за победата на своя отбор и възроди амбициите на Атлетико за класиране в зона Шампионска лига. Бетис пък отново загуби у дома и ще трябва да трепери за мястото си в елита до края на шампионата.

Гостите от Мадрид поведоха в резултата още в 14-ата минута, когато Макси Родригес намери Форлан непокрит в наказателното поле и уругваецът с моментален изстрел матира стража на домакините за 0:1. Минута преди края на срещата Форлан вкара идентичен гол, този път след пас на Луис Гарсия, с което оформи крайното 0:2.

Така с този успех Атлетико измести Виляреал от 5-ото място и вече има 55 точки в актива си, на 1 от заветното 4-о място, което се заема от тима на Валенсия. Бетис пък е 15-и с 37 точки, на 3 от зоната на изпадащите.