2. - Испания
  3. Хетафе разплака Осасуна в борбата за оцеляване

Хетафе разплака Осасуна в борбата за оцеляване

Отборът на Хетафе постигна ценна победа с класическото 3:0 при домакинството си на Осасуна от 35-ия кръг на испанската лига BBVA. Зрителите на стадион „Колизеум Алфонсо Перес” станаха свидетели на много положения, 3 гола, 6 жълти и 2 червени картона.

Мигел Фланьо от състава на Осасуна събори Марио в наказателното поле, след което получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Гранеро превърна дузпата в гол и даде аванс на Хетафе.

Отново Гранеро бе точен за Хетафе в 50-ата минута след пас на Солдадо, а 4 минути по-късно нигериецът Уче направи преднината на домакините класическа с удар от близко разстояние. В 60-ата минута пък Адриан от получи директен червен картон за груб фаул в краката на противник и двата отбора доиграха срещата с по 10 души.

Така с тази победа Хетафе вече е 15-и с актив от 37 точки, 1 пред 17-ия Осасуна и на 3 от зоната на изпадащите.