2. - Испания
  3. Хихон хвърли бомбата в Испания, победи Валенсия на "Местайа"

Хихон хвърли бомбата в Испания, победи Валенсия на "Местайа"

Гостите започнаха по-активно срещата и логично стигнаха първи до попадение, което бе дело на Лоран в 20-ата минута, а само няколко минути гостите можеха да удвоят преднината си, но страничната греда спаси вратата на Ренан. В 51-ата минута на срещата Барал удвои резултата, а в 69-ата минута Вия върна едно попадение от дузпа.

Отборът на Спортинг (Хихон) хвърли бомбата в Испания, след като успя да победи Валенсия на собствения му "Местая" в мач от 11-тия кръг на испанската Лига "BBVA". Това бе поредната среща, в която момчетата на Унай Емери показват слаба игра, както стана и срещу Сантандер и Копенхаген за Купата на УЕФА.

В 81-ата минута Кастро на практика сложи край на интригата в този мач, като направи 1:3, а силите на домакините стигнаха само за едно почетно попадение, което бе дело на Хуан Мата в последната минута на мача. След този мач Валенсия заема третото място в класирането с актив от 23 точки, а Хихон е на 6-о място в класирането с 15 точки. Интересното при хихонци е, че след тежките загуби от Реал и Барса намериха сили да се съживат и в и имат спечелени 18 от възможни 21 точки в последните 7 двубоя.