2. - Испания
  3. Испания разнищи Сърбия в мач от Европейското първенство по футбол до 19 години

Испания разнищи Сърбия в мач от Европейското първенство по футбол до 19 години

Гърция надви Румъния и запази шансове за преодоляване на груповата фаза

Националният отбор на Испания разгроми с 4:0 Сърбия в мач от груповата фаза на Европейското първенство за младежи до 19 години. „Ла Фурия” напълно доминираше в двубоя и заслужено си тръгна с трите точки.

В 14-ата минута на срещата Алваро Мората изведе тима си с гол напред, а само минута по-късно Хуанми удвои преднината на Испания. Силните изяви на „Ла Фурия” продължиха и в средата на първото полувреме резултатът вече бе класически. За 3:0 се разписа отново Мората, а преднината на испанците от три попадения се запази до почивката.

През второто полувреме Испания достигна и до четвърти гол, който бе отбелязан от Мората, а по този начин играчът с номер 7 оформи своя хеттрик.

След успеха Испания оглавява група „А” с пълен актив от 6 точки. Сърбия е на втората позиция с 3, като в последния мач се изправя срещу Белгия. Испанците пък срещат Турция.

В друг двубой от шампионата Гърция надви Румъния с минималното 1:0 и взе много ценен успех в борбата за първите две места в група „В”. Единственият гол в мача бе дело на Фортунис от дузпа в 37-ата минута.

Успехът отрежда на гърците третото място, където тимът има 3 точки. Румъния е на последна позиция с 0. В следващите мачове Гърция ще срещне лидера в групата – Чехия, докато румънците ще мерят сили с Ирландия.