2. - Испания
  3. Ла Коруня размаза Рекре, Сантандер стъпи на криво срещу Малага

Ла Коруня размаза Рекре, Сантандер стъпи на криво срещу Малага

Отборът на Депортиво Ла Коруня постигна разгромна победа у дома с 4:1 срещу тима на Рекреативо в срещата между двата отбора от 16-ия кръг на испанската BBVA лига.

Домакините поведоха още в 9-та минута, когато Алберо Лопо се възползва от неразбирателство в отбраната на Рекре и с хубав удар буквално разстреля вратаря на гостите. В 20-та минута Ла Коруня удвои преднината си, след като Серхио реализира отсъдената от съдията дузпа. Само 4 минути по-късно гостите върнаха едно попадение чрез Адриан Колунга от дузпа.  Малко преди края на полувремето резултатът стана 3:1 в полза на Супер Депор. Рафаел Бодипо засече центриране отляво и с глава прати топката за трети път зад вратаря на гостите.
В самия край на срещата Фелипе Луис се разписа за крайното 4:1.

Така с тази победа Ла Коруня се изкачи на 7-о място с актив от 27 точки, докато Рекре остана в зоната на изпадащите на предпоследното място с актив от едва 13 точки.

В друг мач от кръга Сантандер завърши наравно у дома с тима на Малага. Гостите откриха резултата в 38-та минута с гол на Баха, който от непосредствена близост прати топката технично покрай вратаря на Сантандер. В 67-та минута Валера възстанови равенството с удар с глава, след изпълнение на ъглов удар.
С това равенство Сантандер остана на 13-то място с актив от 18 точки, а Малага е 9-ти с актив 22 точки.