2. - Испания
  3. Лион удържа Реал във Франция и ще чака своя шанс в Мадрид (видео)

Лион удържа Реал във Франция и ще чака своя шанс в Мадрид (видео)

Двата отбора направиха 1:1 в шахматен мач, Бензема наказа своите с първото си докосване

Лион и Реал Мадрид оставиха развръзката на техния осминафинал от Шампионската лига за 16 март.  Двата отбора направиха 1:1 в шахматен двубой, в който и двата тима действаха много внимателно.

Дали мадридският гранд ще прескочи трапа на осминафиналите за първи път от шест години насам или Лион отново ще надхитри Реал, но този път с Моуриньо - не стана ясно на препълнения тази вечер „Стад Жерлан“.

Лион имаше само една загуба в този турнир в последните 10 мача и днес не загуби, въпреки трудните си моменти.  Карим Бензема наказа бившия си отбор в попадение в 65-ата минута, но Гомис върна своите в битката в 83-ата.

Срещата започна по типичния за Жозе Моуриньо начин. За разлика от Испания, в такива решителни мачове португалецът нареди като на шахматна дъска отбора си. Играта още от самото начало бе статична. „Белия балет“ държеше повече топката и се опитваше да организира играта, но и французите се бяха подготвили за това. През цялата първа част Йозил и Адебайор бяха абсолютно изолирани, а само Роналдо се опитваше да направи разликата.

Така, в тактически борби, се изниза първата една трета на двубоя. Единственото, което видяха зрителите, бяха няколко не лоши пробива на Роналдо и Ди Мария.

След това нещата се пораздвижиха. В 29-ата минута Гуркюф бе спънат на границата на наказателното поле. Зад топката застана разбира се Роналдо, който изстреля един от неговите коварни удари, които се тупкат пред вратаря, но Лорис се справи успешно и парира.

Четири минути след това пък дойде и най-чистото положение в мача до момента. То бе пред вратата на Реал. Бастош центрира, Касияс излезе неразчетено да избие и свали топката в краката на Гомис, който почти на празна врата от 7-8 метра, стреля над гредата.

Така завърши първата част. През втората Реал автоматично вдигна оборотите от самото начало, което само показа, че треньорът им не е имал нареждания за такъв мач тази вечер, особено, след като Лион играеше без никакъв страх срещу своя съперник.

В 48-ата минута Кристиано Роналдо стреля от пряк свободен удар вляво от вратата, но късметът спаси домакините, след като топката се удари в страничната греда. Секунди по-късно, след изпълнение на корнер, пък Серхио Рамос стреля с глава, а този път топката срещна напречния стълб.

След тези две изключително опасни ситуации Лион поизравни играта и стигна до няколко не лоши атаки. Мадридският отбор пък продължи също да търси гола. В 65-ата минута Роналдо получи възможност да стреля от идентична позиция на тази, от която удари греда. Топката обаче се удари в стената, а португалецът имаше претенции за дузпа.

Веднага след това пък Жозе Моуриньо пусна в игра рожбата на френския отбор Карим Бензема. Още с първото си докосване съдбата си каза своето и нападателят отбеляза гол. След атака отляво и двойно подаване с Роналдо, Бензема навлезе в наказателното поле и успя да мушне кълбото покрай Лорис.

След попадението нещата започнаха да изглеждат така, сякаш Реал Мадрид е все по-близо до първия си четвъртфинал в този турнир от шест години насам. Старши треньорът на домакините Клод Пюел все пак реагира и последователно направи три смени, като пусна в игра Пиед, Бриант и Пянич.

Най-неочаквано, когато мачът бе съвсем в застой, „Стад Жерлан“ избухна. В 83-ата минута след центриране в пеналта, капитанът Крис свали топката на „грешника“ от първата част Гомис, който от съвсем близо разстреля Касияс.

След попадението играчите на Лион скочиха да обръщат мача, а Реал се прибра отзад. Френските играчи се опитваха да вкарат нов гол главно с центрирания по крилата, но това не се получаваше с голям успех.

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)