2. - Испания
  3. Лука Модрич грабна приза за играч на мача

Лука Модрич грабна приза за играч на мача

Халфът на Реал отбеляза единствения гол с красиво воле

В мача от първия кръг на група “D” от Европейското първенство по футбол Хърватия победи 1:0 Турция на стадион „Парк де Пренс” в Париж.

Призът „Играч на мача” бе присъден на хърватския полузащитник Лука Модрич, съобщи УЕФА на своя сайт.

Футболистът на Реал (Мадрид) стана автор на единствения гол в 41-ата минута от воле.

След поредното разбъркване в наказателното поле на Турция топката попадна в Лука Модрич, който с добре насочен удар от движение от 20 метра отбеляза.

Хърватия доминираше и след почивката, но нова серия пропуски лишиха тима рано да предреши крайния изход. На два пъти и гредите спасиха вратата на Турция. Най-напред Дарио Сърна разтресе напречната греда в 51-а минута след отлично изпълнен пряк свободен удар, а в 72-а минута Иван Перишич с глава за втори път намери гредата след центриране на Манджукич.

Турците рядко стигаха в опасна близост до хърватската врата. Играчите на Фатих Терим можеше да изравнят в 81-а минута, но шут на Джанер Еркин от фаул попадна в ръцете на вратаря Субашич.