2. - Испания
  3. Малага и Атлетико (Мадрид) поделиха точките в комичен мач (ВИДЕО)

Малага и Атлетико (Мадрид) поделиха точките в комичен мач (ВИДЕО)

Двама играчи започнаха с еднакви номера, Торес си вкара автогол, а Гризман отбеляза два пъти след грешки на вратар и съдия

Малага и Атлетико (Мадрид) не се победиха, макар да си вкараха общо четири попадения в срещата помежду си от XXXI кръг на испанската Примера.

Така гостите останаха непобедени в „Ла Лига” от средата на февруари месец насам, когато отстъпиха пред Селта с 0:2.

Тази вечер двубоят в Малага започна с комична ситуация, защото Хосе Мария Хименес и Жоао Миранда бяха стартирали с един и същи номер на гърбовете си, така че реферът нареди един от тях да смени екипа си.

Двубоят се развиваше равностойно до 25-ата минута, в която отново се стигна до любопитен момент, тъй като вратарят на домакините сгреши фрапантно и Антоан Гризман се възползва – 1:0.

Не по-малко странно бе и изравняването на резултата, защото в 37-ата минута, след един корнер, нападателят на гостите Фернандо Торес прати топката в собствената си врата – 1:1.

При този резултат дойде почивката, а след нея отборите си размениха по още едно попадение. В 71-ата минута домакините за първи път излязоха напред, след като Самуел се озова сам срещу вратаря и технично го прехвърли – 2:1.

Отговорът на гостите не закъсня и дойде в 78-ата, когато Гризман бе в засада, но тя не бе зачетена и той подели точките със силен шут – 2:2.

До края всеки от вратарите се намеси решително по веднъж, за да бъде фиксирано ремито.

След него Атлетико (Мадрид), който във вторник приема Реал за ¼-финал от Шампионската лига, вече има 66 точки и остава на третото място. Малага пък е с 46 в своя актив, след 31 двубоя.