2. - Испания
  3. Малага удари Сантандер с гол от дузпа, Валядолид и Нумансия със скучно нулево равенство

Отборът на Малага постигна минимална победа с 1:0 над тима на Расинг Сантандер в среща от 35-ия кръг на испанската лига BBVA. Единственото попадение в срещата бе дело на Алберт Луке от дузпа 2 минути преди края на мача, която бе отсъдена за фаул срещу Петър Луксен.

Тази победа остави Малага на 8-о място с актив от 54 точки, на 2 от зона УЕФА и 5 от зона Шампионска лига. Расинг пък е 13-и с актив от 39 точки, на 5 от опасната зона.

В друг мач от кръга отборите на Валядолид и Нумансия завършиха наравно 0:0. Точката не помага кой знае колко на гостите, които са на последното 20-о място с 32 точки в актива си, на 4 от спасителното 17-о място. Валядолид пък е 12-и с 42 точки и няма за какво да се бори до края на сезона.