2. - Испания
  3. Манджукич и Гризман отказаха набързо Ейбар

Манджукич и Гризман отказаха набързо Ейбар

Атлетико Мадрид спечели гостуването на новака с 3:1 и се изравни по точки с Барселона

Шампионът Атлетико Мадрид се изравни по точки с Барселона на второто място в Ла Лига след успех с 3:1 като гост на Ейбар в 21-ия кръг.

„Дюшекчиите” рано поеха контрола над мача и в 7-ата минута Антоан Гризман овладя извеждащ пас на Раул Гарсия преди да се разпише за 1:0.

В средата на първата част Гризман се оказа асистент и центрира за Марио Манджукич, който с хитър удар удвои аванса на гостите.

Само три минути по-късно хърватският нападател се възползва от грешка в защитата на Ейбар и с мощен удар намери долния ъгъл за 3:0.

Ейбар трябваше да намали преди почивката, но вратарят Мигел Моя спаси удар на Ману Дел Морал от непосредствена близост.

С три гола аванс Атлетико се прибра в своята половина след почивката, а Ейбар нямаше нито едно голово положение до 89-ата минута, когато Федерико Повакари вкара почетен гол за тях за крайното 3:1.

Атлетико Мадрид има вече 47 точки, с колкото е и Барселона преди своя мач от кръга. Ейбар има 27 точки на осма позиция.