2. - Испания
  3. Майорка надви Хетафе, Депортиво се измъчи срещу Валядолид

Майорка надви Хетафе, Депортиво се измъчи срещу Валядолид

Отборът на Майорка постигна победа с 2:1 при домакинството си на Хетафе от 34-ия кръг на испанската лига BBVA. Тимът от Балеарските о-ви заздрави реномето си на силен домакин, а Хетафе се доближи до зоната на изпадащите.

Хуарадо изведе Майорка напред в резултата още в 9-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле. В 46-ата минута пък Давид Наваро си отбеляза нелеп автогол, след като не се разбра с вратаря Лукс и със шпагат заби топката в собствената си мрежа. Все пак в 68-ата минута Адурис отново изведе Майорка напред, след като стражът на гостите Стойкович му подари топката след едно нескопосано изпълнение на аут.

Грешката на сръбския вратар може да коства и мястото на Хетафе в елита, защото към момента симпатичният тим от мадридското предградие е на спасителното 17-о място с актив от 34 точки, колкото има и 18-ият Спортинг Хихон. Майорка пък е на 9-а позиция с 45 точки в актива си. Тимът вече няма за какво да се бори и ще доиграва мачовете си до края.

В друга среща от кръга отборът на Депортиво Ла Коруня записа победа с минималното 1:0 над тима на Валядолид. Единственото попадение в мача бе дело на Ласад в 8-ата минута, когато нападателят на домакините получи топката на точката на дузпата, нагласи я на удобния си ляв крак и с мощен удар препарира Асеньо. Гостите от Валядолид играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Прието получи директен червен картон в 48-ата минута за грубо нарушение.

Така с този успех Депортиво се изкачи на 6-о място с актив от 53 точки, 1 пред Атлетико Мадрид, който по-късно днес гостува на Бетис. Валядолид пък е 12-и с 41 точки в актива си и няма за какво да се бори до края.