2. - Испания
  3. Майорка показа пътя на Рекреативо към Секунда – 4:2

Майорка показа пътя на Рекреативо към Секунда – 4:2

Отборът на Майорка нанесе тежко поражение Рекреативо, побеждавайки го с 4:2 и по този начин сведе шансовете му за спасение до минимум. Срещата се игра на стадион „Ел Нуево Коломбино” и бе от програмата на 33-ия кръг на Примера Дивисион.

Срещата започна по-добре за гостите и в 10-ата минута Хурадо, след хубав удар с десния крак, ги изведе напред – 1:0. Натискът на Майорка продължи и пет минути по-късно Сантана намери Аранго на вратарското наказателно поле и вторият отбеляза с глава за 2:0. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при този резултат.

Втората част започна с устрем за домакините, които отчаяно се нуждаеха от някакви точки в тази среща. В 48-ата минута Камунас качи кълбото на главата на Сиси и вторият намали резултата – 1:2. След това попадение двубоят се изостри и играчите на двата тима започнаха да извършват множество нарушения в средата на терена. Така дойде 76-ата минута, когато Кастро стреля с левия крак от около 15 метра и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Рекреативо – 3:1. Домакините все пак отказваха да се предадат и четири минути по-късно Камунас отново намали резултата след хубав изстрел с десния крак от границата на наказателното поле. Крайното 4:2 оформи Кейта в 90-ата минута, след като разстреля Риезго от труден ъгъл.

След тази победа гостите от Майорка се изкачиха на 9-о място във временното класиране с актив от 42 точки. След това поражение шансовете на домакините за оцеляване в Примера драстично намаляха, тъй като отборът се намира на предпоследно място в подреждането с 30 точки, на четири от спасителния бряг.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1