2. - Испания
  3. Майорка завърши наравно с Малага, Осасуна обърна Алмерия

Майорка завърши наравно с Малага, Осасуна обърна Алмерия

Майорка и Малага си поделиха по 1 точка, докато Осасуна направи пълен обрат срещу Алмерия.

Отборът на Майорка завърши наравно 2:2 у дома срещу тима на Малага в мач от 12-ия кръг на испанската BBVA лига. Гостите изненадващо поведоха в резултата още в 12-та минута с гол на Рамис от дузпа. Само 6 минути по-късно бившият футболист на Ливърпул и Виляреал Хосеми изравни резултата с удар от границата на наказателното поле. В 23-та минута Малага отново поведе в резултата с гол на Баха, който с хубав диагонален удар прати топката зад вратаря на Майорка за 1:2. Крайното 2:2 оформи Пиер Уебо, който се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и с техничен удар прати топката във вратата на Малага.

В друг мач от кръга Осасуна победи у дома тима на Алмерия с 3:1. Гостите поведоха в резултата с гол на Негредо от дузпа в 9-та минута на двубоя, но само 4 минути по-късно Пандиани възстанови равенството с прехвърлящ удар с глава. В 71-та минута Осасуна стигна до пълен обрат. Пелеграно бе точен от дузпа, а крайното 3:1 оформи Вадоц в буквално последната минута на двубоя с удар от границата на наказателното поле.