2. - Испания
  3. Минимална победа срещу Алавес качи Атлетико на второто място (ВИДЕО)

Минимална победа срещу Алавес качи Атлетико на второто място (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" победиха след гол на Фернандо Торес

Атлетико Мадрид победи с минималното 1:0 Алавес в домакинството си от 16-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата беше отбелязано от Фернандо Торес, с което "хлапето" изкачи родния си клуб до втората позиция в класирането, след като по-рано днес Валенсия направи издънка и завърши 1:1 с Ейбар.

Срещата протече доста равностойно за изненада на всички на Уанда Метрополитано. Първото полувреме не се отличи с кой знае колко опасни ситуации, като единственият удар по посока на двете врати беше дело на Рубен Дуарте от Алавес в 20-та минута.

След полувремето Антоан Гризман стреля неточно, а в 60-та Коке също не успя да намери целта. В 69-та минута Фернандо Торес се появи в игра на мястото на Саул и само пет минути по-късно той откри след перфектно центриране отдясно и засичане на метър от гол линията.