2. - Испания
  3. Нумансия и Еспаньол направиха самоубийствено 0:0

Нумансия и Еспаньол направиха самоубийствено 0:0

Нумансия и Еспаньол направиха самоубийствено 0:0 в мач от 30-ия кръг на "Ла Лига', който се игра на стадион "Нуево Лос Парахитос" в испанския град Нумансия. Както е известно, двата отбора се нуждаят от точки, за да не изпаднат, но това равенство бе възможно най-лошият вариант.

Гостите от Еспаньол можеха да открият резултата още в 2-ата минута, но ударът на Пареха бе спасен. В 17-ата минута се откри отново шанс пред "каталунците" да открият резултата, но удар на Иван Алонсо бе спасен от вратаря на Нумансия Пабло.

Първата възможност пред домакините се откри пред Баркеро в 21-ата минута, но ударът му бе неточен. Само две минути по-късно Марио също направи пропуск за домакините. Като цяло на терена се виждаше, че и двата отбора искат да постигнат победата, но за тяхно голямо съжаление това не стана. В заключителната част двубоят стана по-изнервен и само за последния половин час съдията Мехуто Гонзалес показа цели 5 жълти картона. В 80-ата минута Тамудо можеше да донесе победата на своите, но пропусна. Гостите имаха още 2-3 възможности до края на мача, но изпуснаха всичко.

След този двубой, Нумансия заема 19-ото място в класирането с актив от 28 точки, а Еспаньол е на последното 20-то място с 26 точки.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1