2. - Испания
  3. Нумансия обърна Валядолид в края за 4:3, Хихон излъга Алмерия - 1:0

Нумансия обърна Валядолид в края за 4:3, Хихон излъга Алмерия - 1:0

Отборът на Нумансия победи Валядолид с 4:3 в мач от 16-ия кръг на Примера. В 12-ата минута Баркеро откри резултата за Нумансия след страхотно попадение. В 34-ата минута Гойтом изравни. Първата част завърши наравно 1:1.

Отборът на Нумансия победи Валядолид с 4:3 в мач от 16-ия кръг на Примера. В 12-ата минута Баркеро откри резултата за Нумансия  след страхотно попадение. В 34-ата минута Гойтом изравни. Първата част завърши наравно 1:1.

Втората част започна вихрено като в 53-ата минута Вивар Дорадо позволи на Валядолид да поведе в резултата с 1:2. В 73-ата минута Гойтом вкара второто си попадени като направи резултата 1:3. 5 минути по-късно  Дел Пино намали резултата на 2:3. В 87-ама минута Аранда изравни като зарадва всички на „Лос Паяхитос”. В 90-ата Горка Брит даде трите точки в актива на Нумансия.

След тази среща Нумансия е на 14-то място, докато Валядолид е на 8-ма позиция.

В друг мач от този кръг Спортинг Хихон победи с 1:0  Алмерия. Попадението бе отбелязано от Малдонадо в 28-ата минута. След тази победа играчите на Хихон са на 11-то място, докато Алмерия се намират на 16-та позиция.