2. - Испания
  3. Нумансия с глъка въздух срещу Рекреативо - 1:0

Нумансия с глъка въздух срещу Рекреативо - 1:0

Нумансия успя да надвие тима на Рекреативо в битката на опашкарите в Испания. Двата тима показаха не лоша игра, но успяха да отбележат едва едно попадение в 89-ата минута, когато Баркеро вкара от дузпа.

Първата част бе предимно за надхитряване между противниците, които след безидейни 45 минути се оттеглиха на почивка .

Втората част бе изпъстрена с много нарушения и поради тази причина съдията Перес Ласа показа 10 жълти и един червен картон. В 89-ата минута играч на Нумансия бе повален в наказателното поле. Баркеро застана зад топката и отбеляза дузпата за 1:0.

С тази победа Нумансия съживи надеждите си за спасение, след като вече има 35 точки, а Рекреативо заема последната 20-та позиция с 33 точки.