2. - Испания
  3. ОБЗОР: Атлетико (Мадрид) с класика над последния, Валенсия с пълен обрат (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от днешните мачове в Ла Лига.

Вторият във временното класиране на Ла Лига Атлетико (Мадрид) победи без проблеми последния Уеска с 3:0 при гостуването си от 20-ия кръг на шампионата.

"Дюшекчиите" показаха по-стабилна игра през целия мач и не оставиха на съперника много шансове пред Облак. Лука Ернандес откри за мадридчани в 31-та минута, а шест след началото на втората част Сантяго Ариас покачи на 0:2.

Коке пък оформи класическия резултат за своя тим в 71-та.

В късния мач Валенсия направи пълен обрат при визитата си на Селта Виго и спечели с 2:1

"Прилепите" не впечатлиха с игра през първата част и логично в 40-та минута Нестор Буфал откри за домакините. След полувремето обаче гостите показаха друго лице и първо Феран Торес изравни в 71-та минута, а седем преди края на редовното време Морено донесе и ценните три точки за своя тим.

Така Валенсия прекъсна серията си от два поредни мача без победа и се върна на правилния път, изкачвайки се на седмото място с 26 точки.