2. - Испания
  3. Опашкар уби окончателно интригата в Примера (ВИДЕО)

Опашкар уби окончателно интригата в Примера (ВИДЕО)

Спортинг Хихон надви у дома с 2:1 уморен Атлетико (М)

Атлетико Мадрид загуби с 1:2 гостуването си на Спортинг Хихон и остава на 8 точки от лидера в класирането в Примера Барселона, който е и с мач по-малко.

Двубоят на „Ел Молинон” започна добре за домакините, които бяха по-свежият тим на терена, но не успяха да създадат голови ситуации пред Ян Облак.

В 29-ата минута Антоан Гризман показа техника и точност при изпълнение от фаул и прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката Спортинг Хихон показа повече острота в атака, като в 78-ата гредата спаси „дюшекчиите” от изравнително попадение.

Умората от двубоя с ПСВ Айндховен каза тежката си дума и футболистите на Диего Симеоне не успяха да удържат на финалния щурм на домакините. В 79-ата минута Санабрия върна Хихон в мача, а 10 минути по-късно Карлос Кастро подпечата победата на своя тим.

След успеха Спортинг Хихон се намира на 17-а позиция с 27 точки, но битката за оцеляване в елита за футболистите на Абелардо Фернандес ще бъде тежка, тъй като още два тима са с такъв актив (Райо Валекано, Гранада). Атлетико остава на втора позиция с 67 точки, с осем по-малко от Барса и четири повече от градския си съперник Реал.