2. - Испания
  3. Осасуна изненада Сарагоса като гост, Валядолид изпусна Тенерифе от 3:0

Осасуна изненада Сарагоса като гост, Валядолид изпусна Тенерифе от 3:0

Отборът на Осасуна постигна важна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Сарагоса от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион. Единственото попадение в срещата падна в 27-ата минута и бе дело на Жавад Некаунам, който засече с глава центриране на Шожаей от статично положение.

Така с тези три точки Осасуна се изкачи на 10-а позиция във временното класиране с актив от 15 точки, докато Сарагоса остава 15-и с 12 точки.

В друг мач от кръга отборите на Валядолид и Тенерифе завършиха наравно 3:3, въпреки че домакините поведоха с класическото 3:0. Диего даде аванс на Валядолид в 28-ата минута, а в 35-ата Канобио направи 2:0 от дузпа.

В самото начало на втората част Диего вкара втория си гол в мача и така резултатът набъбна на класическото 3:0. Тенерифе обаче се вдигна на щурм и успя да се домогне до равенството с голове на Ниньо (63’), Анхел (71’) и Айозе (86’). Тенерифе завърши мача с човек по-малко, тъй като в последната минута Луна получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

След този мач Валядолид е 15-и с актив от 11 точки, колкото има и 16-ият Тенерифе.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1