2. - Испания
  3. Осасуна смачка Хетафе, Майорка и Севиля правят нулево равенство.

Осасуна смачка Хетафе, Майорка и Севиля правят нулево равенство.

Отборът на Осасуна победи Хетафе с 4:1 в мач от 16-ия кръг. Мачът игран на стадион „Рейно де Навара” започна изключително добре, като още в 6-ата минута чехът Плашил откри резултата. След центриране от дясно Плашил засече ефектно топката, като откри резултата. В 34-ата минута Хуанфран отбеляза изключително попадение, като прониза вратата на Хетафе от около 30 метра.

В 42-ата минута резултата стана класически, след като Валтер Пандиани засече една отбита топка и я прокара под плонжа на вратаря Абондасиери. В 45-ата минута резултата стана 4:0 като Ноукунам направи положението критично за Хетафе. През втората част играчите на Осасуна намалиха темпото, което позволи на Солдадо да намали резултата на 4:1. Рагромното 5:1 направи Фонт в 80-ата минута, а Солдадо оформи крайното 5:2 в 90-ата минута в един от най-резултатните мачове през този уикенд в Испания.

След този мач Осасуна се намират на последно място, докато Хетафе са 10-ти.

В друг мач от този кръг Майорка и Севиля завършиха наравно 0:0. След тази среща отборът от Палма ди Майорка се намира 2-ро място, докато Майорка е на 17-то.