2. - Испания
  3. Отличен Форлан при успеха на Атлетико над Хихон с 3:1

Отличен Форлан при успеха на Атлетико над Хихон с 3:1

Атлетико (Мадрид) записа победа над Спортинг (Хихон) с 3:1 в испанската лига BBVA. Двубоят се игра на „Висенте Калдерон” в Мадрид и бе от 33-ия кръг на надпреварата. Отличен мач за „дюшекчиите” направи уругвайският нападател Диего Форлан, който се отличи с гол и две асистенции.

Атлетико упражни домакински натиск в началото, като вратата на Спортинг остана суха до 27-ата минута на срещата. Тогава Форлан с хубав изстрел даде преднина на своя отбор. В края на полувремето Атлетико нанесе своя удар. Форлан пусна топката към Шимао и той направи безпомощен вратаря Куейар за 2:0. Преднината на домакините стана класическа само две минути след началото на втората част, когато в прегръдките на своите съотборници попадна аржентинецът Серхио Агуеро. В следващата атака обаче Спортинг върна един гол. Диего Кастро подаде към Мате Билич и той бе точен за 1:3. До края на мача нови попадения не бяха отбелязани. 4 минути преди да изтече редовното време Симао получи втори жълт картон и Атлетико доиграха двубоя с 10 човека на терена.

След постигнатите три точки Атлетико заема 6-а позиция във временното класиране с 52 точки, а отборът на Спортинг (Хихон) се намира в зоната на изпадащите – 18-о място с 33 точки, с една по-малко от 17-ия Хетафе. Любопитен факт е, че тимът все още няма равенство през този сезон, 33 мача, 11 победи и 22 загуби.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1