2. - Испания
  3. Пандиани донесе точката за Осасуна при гостуването на Севиля

Пандиани донесе точката за Осасуна при гостуването на Севиля

Севиля и Осасуна не успяха да се победят в среща от испанското футболно първенство. Двубоят на „Рамон Санчес Писхуан” завърши 1:1.

Севиля и Осасуна не успяха да се победят в среща от испанското футболно първенство. Двубоят на „Рамон Санчес Писхуан” завърши 1:1. Домакините водеха до последните секунди на срещата, когато Валтер Пандиани донесе точката за своя отбор.

През първата част мачът беше равностоен, като повече положения за гол имаше пред вратата на Роберто от Осасуна. В 50-ата минута Хесус Навас получи подаване от лявата страна на игралното поле, спря топката на гърди и с прецизен изстрел откри резултата. Последваха нови пропуски на футболистите на Севиля, като в 85-ата минута отново Навас се озова лице в лице с Роберто, но не успя да го преодолее. Така се стигна до 1-ата минута на даденото от главния съдия продължение. Мисуд Сохаеи стреля към Андрес Палоп, но топката бе отклонена от уругваеца Пандиани за 1:1. В следващата атака отборът от Андалусия все пак можеше да стигне до трите точки. След ъглов удар Кануте стреля, Роберто спаси, а в последствие топката срещна и горната му греда.

Така Севиля пропусна да си върне 2-ата позиция във временното класиране, като тимът даже отиде на 4-о място с 32 точки, колкото има и третият Реал (Мадрид). Осасуна са на последното 20-о с 13.