2. - Испания
  3. Победи за Ла Коруня и Алмерия, Хихон и Рекре с единият крак в Сегунда

Победи за Ла Коруня и Алмерия, Хихон и Рекре с единият крак в Сегунда

Отборът на Рекреативо загуби от тима на Депортиво Ла Коруня с 1:2. Резултатът бе открит от Верду в 17-ата минута, но в 44-ата минута Колунга успя да изравни. В началото на второто полувреме Алварес успя да изведе Супер Депор отново напред, а гостите не изпуснаха преднината си до края на срещата и успяха да вземат победата с 2:1.

След този мач гостите от Ла Коруня имат 56 точки и се намират на 5 място, докато Рекре е в зоната на изпадащите с 33 точки.

В друга среща от кръга Алемерия надделя на Спортинг Хихон с 3:1 ,след като гостите от Хихон успяха да открият резултата в 16-ата минута с гол на Кармело, но в 27-ата минута Нието изравни. Уче даде преднина в 55-ата минута, правейки резултата 2:1. В заключителните минути Пиати успя да вкара нов гол, правейки резултата 3:1.

Така след 35-ия кръг отборът на Алмерия се намира на 9 позиция с актив от 46 точки, докато Спортинг е на 18-то място с 34 точки.