2. - Испания
  3. Почина баща на ново попълнение на Валенсия

Почина баща на ново попълнение на Валенсия

Бащата, на 48 години, е получил масивен инфаркт докато е напускал стадион "Местая"

Бащата на новото попълнение на Валенсия - Пако Алкасер, почина в събота, само няколко минути, след като видя сина си да дебютира и да вкарва гол за испанския клуб.

Бащата, на 48 години, е получил масивен инфаркт докато е напускал стадион "Местая". Лекарите се опитали да го спасят, но усилията им не довели до нищо.

17-годишният Пако Алкасер дебютира за Валенсия при победата с 3:0 срещу Рома в приятелски мача, който е част от турнира Трофео Наранха. Алкасер влезе като резерва в срещата и реализира третото попадение за испанците.

Пако Алкасер е смятан за един от най-големите млади таланти на испанския футбол. Той бе част от отбора на Испания до 19 години, който спечели европейското първенство в Румъния пред няколко седмици. Алкасер вкара два късни гола, за да осигури победата на "ла Фурия" с 3:2 срещу Чехия на финала на шампионата на Стария континент.