2. - Испания
  3. Порто се подигра с жалкия Атлетико в Мадрид - 3:0

Порто се подигра с жалкия Атлетико в Мадрид - 3:0

Въпреки трагичното си представяне, испанците все пак ще играят напролет в Лига Европа

Порто се разправи с Атлетико в Мадрид и задълбочи тотално кризата при „дюшекчиите”. Все пак испанският отбор ще играе в турнира за Лига Европа, след като се класира трети в своята група, макар и с равни точки с конкурента Апоел Никозия.

В днешния мач на „Висенте Калдерон” Порто се подигра със своя опонент, макар че двубоят бе без значение за гостите.

Още в 2-ата минута португалците откриха. След центриране от корнер Бруно Алвеш се включи в атака и с прекрасен удар с глава направи 1:0.

Малко след това аржентинецът Диего Валери имаше възможност да покачи резултата, но стражът на Атлетико Асенхо изби със сетни усилия.

Атлетико имаше сили само да отговори с опасен удар на Форлан, но Елтон бе блестящ и спаси.

В 14-ата минута обаче Порто реализира нов гол. Хорхе Фусилие стреля от 20 метра, Асенхо не се намеси добре и изби топката в краката на Фалкао, който без проблем вкара за 2:0.

След попадението домакините погледнаха по-сериозно към вратата на своя съперник и създадоха няколко възможности за гол. При една от тях Серхио Агуеро бе много близо до намаляване на резултата след атрактивна задна ножица.

При една от поредните контри пък Фалкао пропусна да отбележи с глава от три метра и да обезсмисли тотално мача още през първата част.

През втората Порто продължи с кинжалните си контратаки и при една от тях отново Фалкао бе много близо до гола.

В 76-ата минута обаче Хълк показа страхотна класа и вкара прекрасен гол, след като финтира двама защитници и със силен удар я мушна в горния ъгъл на вратата. Това бе третото попадение в Шампионската лига за него. С този гол срещата общо взето свърши, а хилядите привърженици на Атлетико останаха за пореден път тотално разочаровани.

Атлетико - Порто 0:3
0:1 - Бруно Алвеш (2)
0:2 - Фалкао (14)
0:3 - Хълк (76)

Атлетико: Асенхо, Валера (46 - Лопес), Хуанито, Переа, Домингес, Пауло Асунсао, Шимао, Макси Родригес (68 - Рейес), Сантана, Агуеро (48 - Хурадо), Форлан;

Порто: Хелтон, Бруно Алвеш, Раул Мейрелеш, Перейра, Майкон (59 - Сапунаро), Фернандо, Валери (62 - Гуерин), Родригес, Фалкао (70 - Варела), Хълк;

Cyprus Апоел 6 0 3 3 4 7 −3 3

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1