2. - Испания
  3. Расинг надви драматично Валядолид и го победи с 3:2

Расинг надви драматично Валядолид и го победи с 3:2

Отборът на Расинг Сантандер постигна много ценна победа, като домакин побеждавайки тима на Валядолид с 3:2. Попаденията за Расинг отбелязаха Серано (5’), Жонатан ( 60’), Жигич (86’), а за Валядолид головете вкараха Виктор (14’) и Гойтом (22’).

Срещата започна изключително динамично, след като имаше гол още в петата минута. Оскар Серано успя да се възползва от предоставената му възможност и откри резултата. Радостта на домакини трая само 10 минути, тъй като Виктор изравни в 14-ата. След още 8 минути резултата стана 1:2 в полза на гостите, които тотално обърнаха мача. До края на полувремето нямаше нови попадения и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:2.

Втората част започна с червен картон за Беа, който трябваше да напусне терена, след необмислена постъпка. В 60-ата минута Жонатан успя да изравни резултата, след като със страхотно изпълнение прати кълбото в мрежата. Изглеждаше, че срещата ще завърши наравно, но не така мислеше Никола Жигич, който успя да се разпише в 86-ата минута.

След тази среща Расинг се намира на 12-то място с актив от 42 точки, докато Валядолид е на 13-то място със същия брой точки.